GoClever Tab TERRA 70 – tablet za 1500 Kč

Přidej hodnocení

Bez tabletů si dnes mnozí z nás už neumí představit život. Jsou jakousi kombinací mezi chytrým telefonem a notebookem, kdy nám umožní surfovat po internetu, poslouchat hudbu, sledovat filmy nebo třeba pracovat. Nabídka je v tomto odvětví velmi vysoká, a to od nejlepších značek, po čínské lowcost tablety. A jeden z nich, model GoClever Tab TERRA 70 si nyní představíme.

Kvalitu rozhodně nečekejte

Už od první chvíle, kdy tablet vezmete do ruky, tak ihned zjistíte, že s kvalitou zpracování to rozhodně mohlo být lepší. Dané plasty vypadají velmi lacině a při pohybu často vržou. Přesto ale tablet zapínáme a jdeme na první testování. Tablet se pyšní sedmipalcovým displejem, rozlišením 800 x 400, 0,5 GB operační paměti a Androidem 4.1. Bohužel tato kombinace vede k velmi pomalým reakcím tabletu, a to už v základním menu. Nehledě na různé hry, které se zkrátka trhají, nebo se tablet sekne zcela, s nutností restartování.

Výdrž baterie? Maximálně tři hodiny

Tablet by měl sloužit především jako výrobek vhodný do terénu, bez nutnosti elektrické energie. Ne však v tomto případě, jelikož výdrž baterie není nijak velké. Tablet vydrží maximálně necelé 3 hodiny. Při náročnějším použití téměř o polovinu méně. Na to je tedy při použití často myslet.

Jak je to s displejem?

Pokud se zaměříme na samotný displej, tak ten stejně jako samotný tablet působí poměrně laciným dojmem. Občas reaguje nepřesně, občas na konkrétní dotyk nezareaguje vůbec. Vzhledem k jeho rozlišení se tak nepokocháte ani kvalitou případného filmu, nebo při prohlížení fotografií.

Závěrečné shrnutí? Za danou cenu vyhovovat musí

Ačkoliv jsme uvedli většinou samá negativa, je třeba říci, že pozitivem je cena. Pokud hledáte přístroj na náročnější použití, volte raději jiný. Pokud chcete čas od času shlédnout video na Youtube, pustit si film nebo mrknout na internet, pravděpodobně vám bude vyhovovat. Nic extra od něho ale neočekávejte.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *