Jaký dárek vybrat za vysvědčení?

Ani jsme se nenadáli a první školní pololetí je za námi!  Děti dostali své vysvědčení, které je obrazem jejich píle a úsilí za první půlrok školní docházky. Na některých září samé jedničky, jiné jsou o něco horší, jedno je však jisté! Každá snaha se má ocenit a proto bychom měli své školáky odměnit nějakým dárečkem, ať už je vysvědčení jakékoli.  Tím je také zároveň motivujeme do druhého školního pololetí. Jaký dárek jim ale darovat, abychom jim udělali radost? Zapomeňme na dárky výchovné, poučné i na dárky týkající se školy. Tento dárek má být odměnou a musí tedy sloužit především k zábavě. Vhodné je, když necháme dítě, aby si vybralo samo, posaďte ho třeba před počítač a do vyhledávače napište 4kids.cz, tam si zaručeně vybere. Pokud ale chcete dítě překvapit, nezbude vám nic jiného, než dárek vybrat sami. Jaké dárky teď „frčí“?

Pro chlapce třeba něco na stavění

Malým školákům uděláme radost třeba stavebnicí. V dnešní době jsou stavebnice na vysoké úrovni a bývají velice multifunkční. Například Lego, jedna z nejznámějších stavebnic nabízí nespočetné možnosti jak stavět. Lego se navíc hodí takřka pro všechny věkové skupiny školáků. Vybrat můžete například Lego Ninjago, Lego Star Wars nebo Lego Chima. Další oblíbenou Lego stavebnicí je Transformers, která se také těší velké oblíbenosti u chlapců různého věku. Pokud ovšem máte doma klučinu, který stavění z kostek zrovna neholduje, musíte zamířit do jiných vod. V současné době jsou velice populární i RC modely, neboli hračky na dálkové ovládání. Každý chlapec má doma alespoň jedno auto na dálkové ovládání, rozšiřte tedy jeho vozový park, bude mít určitě velkou radost. Pokud sportuje a má rád hokej, nebo hokejbal, tak mu můžete koupit pořádnou hokejku.

A co pro školačku?

Pro holky „školačky“ nebude příliš těžké vybrat dárek. Žádná dívka určitě nepohrdne panenkou, ať už je to nestárnoucí Barbie, novodobá a výstřední Monster High nebo třeba princezna některé z oblíbených animovaných pohádek, například princezna Elsa či její sestřička Anna. Frekventované jsou i postavičky jednorožců zvané My Little Pony. Tito kouzelní poníci si získali srdce dívek po celém světě a budou tedy vhodnou odměnou za vysvědčení.

Při odměňování za vysvědčení nezapomeňte k dárečku připojit i hlasitou pochvalu, vždyť především podpora ze strany rodičů je tím nejlepším stimulem k dalšímu snažení.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *