Lenovo ideapad U330p

Přidej hodnocení

Notebook Lenovo ideapad U330p zaujme na první pohled velmi povedeným designem, je lehký (1,83 kg), tenký a celkem bezproblémově ho lze přenášet i jednou rukou. Díky tomu je efektní i na cesty. Monitor má úhlopříčku 13,3 palců, což se může zdát málo, ale průměrnému uživateli to bohatě stačí.

Rychle se naučíte s ním pracovat, i jestliže jste doposud byli zvyklí na větší obrazovku. Menší velikost tohoto modelu Lenovo si ale vybrala daň jinde, přístroj totiž postrádá CD mechaniku a stejně tak SD mechaniku, takže nemůžete např. přímo stahovat fotky z fotoaparátu (je potřeba použít kabel).

Výrobci zřejmě vsadili na to, že dneska už CD nikdo nepoužívá, ale myslím, že to není pravda, vždyť spousta lidí ještě pořád kouká na filmy z DVD na notebooku nebo hraje hry z cédéčka. Ale dá se bez toho obejít. USB portů má tento notebook dostatečný počet (tři – myslím, že to stačí i profíkům).

Klávesnice je velice pohodlná, klávesy jsou ploché, takže děláte jen málo překlepů. U některých modelů lze zapnout podsvícení. Co je ale zcela jistě největší předností produktu Lenovo ideapad U330p, a díky čemuž bych ho ihned doporučila jiným uživatelům, je jeho rychlost. Zapne se během několika sekund, po zadání hesla a přihlášení (které taktéž trvá jen pár okamžiků) je navíc ihned připraven pracovat, takže nemusíte čekat, až se načte tisíc nejrůznějších aktualizací (jako to s oblibou dělá naše osm let staré stolní PC).

Stejně tak z režimu spánku se probudí během zlomku sekundy. Výrobce sice garantuje výdrž baterie až deset hodin, ale ještě se mi nestalo, aby tak dlouho vydržela. Většinou mohu pracovat hodinku dvě a už je nadpoloviční většina energie spotřebovaná. Jako průměrný uživatel asi všechny funkce, které Lenovo nabízí, nevyužiji, ale zatím si nemůžu stěžovat. Počítač pracuje velmi spolehlivě a rychle, takže jediné, na co jsem si musela trochu zvykat, je nový operační systém Windows 8 a typické „dlaždice“ na hlavní obrazovce.

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *