Levné, versus drahé flash disky

Přidej hodnocení

Dávno pryč je doba, kdy jsme k zálohám nebo k přenosům dat museli využívat CD, později potom DVD disky. Dnes už jsou naprostou samozřejmostí externí disky, nebo flash disky. Ty dnes patří neodmyslitelně ke světu výpočetní techniky, a každý zaručeně alespoň jeden doma má. S tím souvisí také jejich cena, která jde neustále dolů, a to i přes stále se zvyšující kapacitu. Zde je ale třeba dát pozor na to, jakou kvalitu vlastně kupujeme.

Pozor na čínské neznačkové výrobky

V posledních letech náš trh doslova zaplavují různé flash disky z Číny, které na zákazníky útočí jasným argumentem, a tím je cena. Koupit se dají třeba na aukčních serverech, ale stejně tak je v hojné míře nabízejí slevové portály. Taktéž za pár korun. Problém však může nastat v případě, že si takový disk koupíte i vy. Většinou totiž nejsou nijak testovány a tak po rozbalení zažijete nepříjemné překvapení.

Uváděná kapacita je většinou menší

Tím největším problémem je to, že uvedená kapacita je menší, než má být. Někdy je to o několik megabajtů, někdo dokonce i o několik GB. Bohužel to je negativum rychlé sériové výroby, kde se hledí na cenu, množství a kvantitu. Druhým problémem, který dané disky často potkává, je nefunkčnost. Zkrátka ho zasunete do příslušné zdířky, ale nic se neděje. Pokud ho objednáte přímo z Číny, máte většinou smůlu. Na našem trhu je ale šance alespoň na reklamaci.

Kvalita s sebou nese jméno firmy

Naproti tomu jsou ale firmy, které si na kvalitu potrpí. Pokud bychom měli některé z nich jmenovat, potom neuděláte chybu se značkami jako A-Data, Corsair nebo Kingston. Stejně tak do této oblasti proniká ale i firma Verbatim nebo Emtec. Pravdou je, že jsou dražší než ty čínské, ale při koupi máte jistotu, že za své peníze dostanete skutečně to, co dostat máte – kvalitu, požadovanou kapacitu a funkčnost.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *