Nákup ojetého automobilu

Nákup ojetého automobilu

Ještě před nákupem automobilu si musí každý uvědomit, zda chce či nechce riskovat, měl by zvážit všechny faktory a možnosti, tak, aby si byl jistý do čeho se člověk žene. Nákup automobilu v dnešní době není nic jednoduchého, a zdánlivě jednoduchý nákup se může zvrtnout v soudní štvanici a pěkně znepříjemnit život. Pokud se rozhodneme, že si nemůžeme dovolit koupit nový vůz měly bychom vědět jak nenaletět podvodníkům.

Bod první: Vybereme si takové vozidlo, které splňuje naše požadavky a možnosti. Nejvíce doporučené jsou v tuzemsku vozidla koncernu Škoda a Volkswagen. Musíme si ujasnit k čemu budeme vozidlo užívat, pokud se jedná o krátké trasy, například do obchodu, nebo na občasné ježdění třeba k zahrádce, na chatu či podobně, doporučil bych spíše nákup vozidla s benzínovým motorem. Benzinové motory jsou velice spolehlivé a vhodné na krátké trasy, zatímco pokud jste cestovatel, jezdíte denně za prací, jezdíte opravdu často a nejlépe delší trasy, zvolil bych naftový motor. Naftové motory jsou také spolehlivé, ale nedá se to říct o všech verzích. Nejlepší motory jsou 1,9Tdi. Rozdíl mezi naftovým a benzínovým motorem je rozhodně ve spotřebě v průměru se jedná o litry.

Bod druhý: Pokud máme vybranou motorizaci našeho budoucího vozidla, vybereme si druh, pokud se jedná o osobní vozidlo tak si můžeme zvolit jestli chceme krátkou verzi – sedan, liftback, spaceback a podobně nebo verzi kombi, ta se doporučuje rodinnám s dětmi, protože je verze kombi hodně praktická a rozměrově se jedná vždy o větší provedení modelu. Vybereme si značku a model vozidla. Důležité je vybrat si auto dle určitého stáří. Čím starší auto, tím nákladnější je jeho údržba. Pokud si koupíme auto staré více než 10 let, musíme si být vědomi, že se závady mohou projevovat v hodně krátké době, a nikdy nemůžeme zjistit, v jakém stavu auto je, dokud ho nebudeme vlastnit delší dobu. Čím mladší auto je, doporučuji vozidlo do stáří na nejvýše 5 let, tím lépe pro naše svědomí. Nové auta jsou daleko propracovanější, vydrží déle a to jak mechanické tak i elektronické části. Auto se stářím do 5ti let, mnohdy spadá ještě pod garanci výrobce.

Bod třetí: Samotný nákup vozidla. Pokud si zajdeme do autobazaru, máme vybraný vůz, měly bychom se ujistit o stavu, ceně a historii vozidla. K takovým účelům slouží automechanici, znalci,  a pro záznamy historie slouží reporty společnosti CEBIA. Takže nejlépe je vzít si nějakého známého automechanika, nebo se někde domluvit, zajít přímo do autobazaru, projet vozidlo delší trasu nejlépe po nerovnostech, vyzkoušet si všechny rychlosti, podívat se na motor, zda neunikají provozní kapaliny, podívat se na podvozek, zda nikde nic nekoroduje, porovnat výrobní čísla karoserie a motoru s doklady a mnoho dalšího. Velmi důležitá je historie vozidla, pokud kupujete automobil po prvním majiteli, jste na velmi dobré cestě koupit vůz s výbornou historií. K takovým účelům slouží společnost Cebia. Společnost Cebia shromažďuje data o všech tuzemských vozidlech, registruje každou návštěvu v servisu, každou návštěvu na STK a také se přes report dá zjístit, zda vůz nebyl bouraný, případně v jakém rozsahu.

Pozorným nákupem můžete nejen ušetřit, ale také vyhnout se nepříjemnostem s případnou reklamací, ne vždy Vám autobaraz výjde vstříc.

autobazar_01

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>