Přírodní, nebo farmaceutické produkty?

Přidej hodnocení

Pokud hledáme to pravé pro naše zdraví i krásu, existují dvě hlavní cesty, kterými se můžeme konkrétně vydat. Ta první je spojena s možností jít cestou přírodní, zatímco ta druhá je spojena s nabídkou tuzemských farmaceutických firem. Abychom byli konkrétní, podívali jsme se na několik produktů a sami jsme zhodnotili, jaké jsou lepší, stejně jako jsme zhodnotili to, jak jsou účinné.

Účinnost? Různá

Jelikož různých přírodních i farmaceutických produktů, které jsou zaměřeny na naše zdraví je na několik tisíc, je velmi těžké podívat se objektivně na to, jak jsou účinné. Přesto ale musíme říci, že stejně jako chemický farmaceutický produkt, může být dobře účinný i ten přírodní. Ostatně to věděli již starověké civilizace, stejně jako na tom stojí velké množství základů hlavně východní medicíny. Dá se tedy objektivně říci, že obě možnosti mohou fungovat.

Jak je to s cenou?

Zde se už naše recenze i zkušenosti nás jako uživatelů značně rozcházely. A to z toho důvodu, že se ceny výrazně lišily. Podíváme-li se konkrétně, tak to jsou především produkty farmaceutických firem, které jsou těmi dražšími. Je totiž jasné, že spolu s množstvím různých látek, spolu s nutností složité výroby i nutností tvořit zisky jsou prodejní ceny postaveny tak, aby výrobky byly dražší. Naopak u těch levnějších jsme zjistili, že nemusí vždy dobře fungovat.

Co nás ale potěšilo kombinací ceny a účinnosti, to byly právě produkty přírodní. A to i z toho důvodu, že u řady z nich není žádným problémem si je i svépomocí vyrobit. Třeba ze zdrojů, které jsou volně přítomné všude kolem nás, okolo. Díky tomu mohou vyjít třeba i na pár desítek haléřů.

Jak je to s vedlejšími účinky?

Velmi důležitá otázka, která souvisí s tím, jak dobré je daný produkt používat. Je jasné, že nejvíce vedlejších účinků je spojeno právě s produkty, které jsou na chemické bázi. Naproti tomu u těch produktů, které jsou spojeny s přírodou, jsou vedlejší účinky minimální, dokonce až nulové. I to jasně ukazuje, jak unikátní a zajímavé vlastně mohou být.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *