Recenze nejlevnějších tabletů – raději se jim vyhněte

Přidej hodnocení

Pokud plánujete koupit tablet, je nutné vybírat skutečně obezřetně. Ačkoliv ceny dnes klesají na hodnoty pod 1000 Kč, rozhodně to neznamená, že bychom za tyto peníze dostali kvalitu. Pojďme se podívat na několik těch nejlevnějších variant a také jejich parametrů. Ne vždy jsou skutečně dobrou volbou.

Tablet Energy A4

Tento model je považován za jeden z nejlevnějších, který vůbec na našem trhu najdeme. Samozřejmě čekat od něho nelze zázraky, a tak uvnitř jeho těla najdete procesor ARM a13, který pracuje na frekvenci 1000 MHz. Nijak nenadchne ani pětipalcový displej, který má rozlišení pouze 480 x 272 pixelů. To je hodnota, u které rozhodně nelze čekat žádné rozsáhlé detaily. Samotný procesor sice utáhne několik jednoduchých her, ale také nic výjimečného nečekejte.

Tracer Ovo 3.0

O něco lepším modelem je tento jmenovaný, ale také se jedná o model ze segmentu těch nejlevnějších. Mezi základní parametry patří sedmipalcový displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů, nebo o něco lepší procesor, který pracuje v taktu 1,4 GHz. Co potěší, to je operační paměť o velikosti 512 MB, která je dobrou, nikoliv však ideální volbou.

My Epads Zeepad 7

Ani tento tablet rozhodně nepatří mezi špičku. Ačkoliv procesor pracuje na grekvenci 1,2 GHz a operační paměť je poměrně zajímavá – 1GB, rozhodně od tabletu také nečekejte nic unikátního, zvláště ve spojení s hraním dobrých her, nebo náročnější práci. Co však potěší, to je určitě cena, která by se dle výrobce měla pohybovat v rozmezí 700 – 1 000 Kč.

Alternativy kvalitnějších výrobců

Levné tablety však nabídnou i známí a kvalitní výrobci. Zde už jsou parametry o něčem jiném, ale stejné je to i s cenou, která lehce přesahuje 3 000 Kč. Pokud nechcete udělat chybu, doporučíme vám Acer Iconia Tab A1-830 nebo HP Slate 7. Tyto varianty už uspokojí i o něco náročnější klientelu z řad zákazníků.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *