Jak se liší české a německé cestovní kanceláře?

Když chceme vyrazit na dovolenou, není to nic složitého. Pokud pomineme možnosti, kdy lze vyrazit na vlastní pěst, jsou ideální volbou především cestovní kanceláře. Těch je nejenom na našem trhu, ale i tom evropském více než dost. A čím se liší?

Jak je to s cenou zájezdů?

Před několika lety to byly právě německé cestovní kanceláře, které cenami zcela dominovaly. Mnohdy tak nabídly cenu zájezdu i o několik desítek procent levnější, než ty tuzemské. Bylo sice nutné připočítat cestu na některé z evropských letišť, ale i tak to bylo spojeno s nemalou úsporou. Dnes už takové rozdíly nejsou. Přesto jsou německé CK vyhledávány. A to pro jiné důvody.

Nabídka zájezdů je širší

Zde německé cestovní kanceláře jasně dominují. Je to dáno také velikostí trhu. Německo je zkrátka výrazně větší, než Česká republika. A tak je jasné, že zde působí nejenom více prověřených a velkých cestovek, ale že zde je také jistota, že mají tamní cestovatelé mnohem větší a třeba i náročnější cíle. A to se projeví jak bohatší nabídkou destinací, trak samozřejmě také bohatší nabídkou konkrétních hotelů, kam se lze vyrazit podívat.

Služby jsou spojeny s kvalitou

Stalo se vám někdy, že jste vycestovali s českou cestovní kanceláří a byli jste ubytování v jednom z nejhorších pokojů? Na to sice může mít vliv mnoho faktorů, ale i volba CK hraje roli. Německé cestovky zkrátka posílají do hotelu více turistů, mohou mít lepší platební morálku, mohou platit více, stejně jako zkrátka mají vybudovanou dlouholetou spolupráci. A hotel logicky nechce o vše přijít, z důvodu stížnosti na pokoj. Nehledě na to, že ten co vyrazí s německou CK, má statut obecně bonitnějšího klienta, jelikož je považován za Němce.

Je i jedno negativum

Které to je? Samozřejmě jazyková bariéra. Pokud neovládáte němčinu, může to pro vás být poměrně velký problém. Na druhou stranu pokud touto řečí mluvíte, doporučujeme právě tuto cestu k dokonalému zájezdu.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>