Telefon iPhone 6 přinesl firmě Apple rekordní zisky

Přidej hodnocení

Vydá-li společnost Apple jakoukoliv novinku, je to často spojeno s ohromným úspěchem. A jinak tomu není ani v tomto případě, kdy tím nejúspěšnějším mobilem je Apple iPhone 6. Pojďme se rovnou podívat na konkrétní čísla. Zatímco v roce 2013 prodal Apple „pouze“ 51 milionů svých mobilních telefonů, v loňském roce, tedy v roce 2014 to bylo 74,5 milionů přístrojů. Velký vliv na to samozřejmě mají novinky, a to iPhone 6 a také iPhone 6 Plus. Největší podíl na prodejích měla již tradičně vánoční sezona.

Kolik Apple vydělal?

Důležité je vědět také to, kolik vlastně firma díky uvedené tohoto telefonu dokázala vydělat. Čistý zisk firmy Apple meziročně stoupl o unikátních 38 procent, tedy o 18 miliard dolarů (v přepočtu více než 441 miliard). Jedná se o největší čtvrtletní zisk, který kdy americká firma získala. A to vše hlavně proto, že výroba jednoho telefonu iPhone 6 stojí zhruba 227 dolarů, zatímco prodejní cena tohoto Apple je 649 dolarů.

Co může telefon iPhone 6 nabídnout?

I když je marže na mobilu poměrně vysoká, jedná se o skutečně unikátní kousek. Jsou totiž parametry, které rozhodně stojí za zmínku. V první řadě je zcela říci, že telefon se změnil k nepoznání už s ohledem na samotný design. Ten tak možná nepůsobí tak luxusně, ale stále si zachovává kompaktní rozměry, ale i perfektní displej a vysoký výkon.

Mezi technologické unikáty patří třeba čtečka otisků prstů, která je základem nového operačního systému iOS 8. Stejně tak potěší i kapacita baterie, která je 1 810 mAh. Kvalitou ale nadchne i onen druhý model, a to Apple iPhone 6 Plus, který se pyšní většími rozměry, špičkovým fotoaparátem, nebo celkovou plynulostí a rychlostí samotného ovládání. Navíc jde o dosud největší telefon z dílny Apple – konkrétně totiž nabídne pětipalcový displej, což je rozměr, na kterém začínají ty nejmenší tablety na trhu. I ten je, stejně jako u klasické verze samozřejmě prvotřídní.

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *