Zkušenosti s Lenovo Yoga Tablet 2 10″

Přidej hodnocení

Jak jsem k tabletu přišla

Kdysi dávno, když jsem si vybírala svůj první tablet, zakotvila jsem u Prestigia. Tablet šlapal jak hodinky, ale asi po roce a půl se začal zasekávat, nepřicházeli aktualizace softwaru a tak byl stále více zastaralejší. To vedlo k tomu, že jsem nad ním ztratila nervy a prodala ho méně náročnému uživateli. Začala jsem se poohlížet po něčem novém.

Jelikož mám zkušenosti s iPadem, hned jsem nad ním začala rozmýšlet. Jedná se o kvalitní značku a měla jsem s ním skvělé zkušenosti. Pak se ale doma objevil názor na Lenovo Yoga Tablet 2. A já si začala zjišťovat informace, číst napsané recenze a sledovat video recenze. Čím dál více jsem byla přesvědčena, že to on bude mého srdce šampion. Poté jsem sháněla, kde mají vystavený kus, abych si vyzkoušela, jak funguje a jak se bude držet v ruce. Mé nadšení bylo silnější a silnější, tablet v ruce seděl skvěle, fungoval velmi plynule a líbilo se mi, že ho nemá každý. Tím bylo vymalováno – rozhodla jsem se právě pro něj.

Zkušenosti

V balení najdete samozřejmě tablet, usb kabel a adaptér. Po základním nastavení mě uvítal Android (vyrábí se i s operačním systémem Windows) a velmi krásný displej s úžasně zářivými barvami.

Výdrž baterie je také perfektní – uvádí se až 18 hodin na jedno nabití a když tablet moc nezatěžuji, vydrží nabitý klidně dva dny. Tablet pracuje jako hodinky, šlape plynule, neseká se. Rozjede i velmi náročné hry díky výkonnému procesoru. Má předinstalované aplikace přímo od Lenova, které upřímně nevyužívám. Paměť RAM je cca 2GB, ale po zapnutí nabídne cca 1,1GB, což perfektně stačí.

Co se týče jazyku, tablet mám v češtině, ale pár částí (např. v nastavení) je v angličtině. Díky aktualizaci softwaru, která vyšla, je těchto částí o mnoho méně.

Ovšem doporučuji, nekupujte si vystavený kus. Já tak udělala a od počátku s ním byli problémy. Nakonec musel na reklamaci a nyní opravdu šlape jako hodinky a musím říct, že jsem s ním velmi spokojená a jen tak ho nedám z ruky.

Tablet se nabízí tedy s operačním systémem Windows, ale i Android. Dále máte možnost vybrat si model se SIMkartou nebo bez, a také máte možnost vybrat si kapacitu vnitřní paměti, což ale není zase tak důležitý ukazatel, když je zde možnost rozšíření paměti pomocí paměťové karty.

A jaký je můj verdikt? Tablet je jiný, nemá ho každý, šlape skvěle a jeho reakce jsou prakticky okamžité. Pokud tedy sháníte kvalitní tablet, určitě byste měli popřemýšlet právě nad tímto.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *