Nebankovní půjčka jako opravdová pomoc a ne past

Stačily jen dva nečekané výdaje v měsíci a problém byl na světě. Do výplaty několik dní zbývalo, na účtu blikala nula. Jenže žaludky se samy nenaplní, složenky se nezaplatí. Když přijde finanční krize, nabízí se některý z produktů od banky nebo nebankovní půjčka. Druhá možnost je o dost efektivnější. Proč a jak dokáže pomoci?

S bankou je to na dlouhé lokty

Banky jsou hodně přísné. Pokud od nich chcete půjčit, nečekejte rychlé jednání. Banka si vás bude prověřovat, bude chtít znát vaše příjmy, vědět, jestli jste už někdy dlužili a kolik, prověří si všechny možné registry. I když se bude snažit, byrokracie může trvat i několik dní. Navíc je tu problém s vysokou úrokovou sazbou. U kreditní karty je to běžně až 20 %. V případě, že přesáhnete bezúročné období, budou vám úroky z celé dlužné částky naskakovat každý den, takže si rovnou dláždíte cestu do pekel (rozumějte k exekutorovi). Kam až vás může takové půjčení si dohnat, čtěte zde.

Nebankovní půjčka má velké konkurenční výhody

U nebankovní online půjčky je celý proces vyřízení mnohem rychlejší, žádost je kompletní za cca 15 minut, a když si půjčujete opakovaně, je to ještě rychlejší. Při první půjčce musíte vyplnit online formulář a poslat potvrzení o příjmech. Každou další půjčku můžete klidně vyřídit přes SMS zprávu – tuto službu nabízí v ČR aktuálně Via SMS s.r.o., která u nás půjčky poskytuje od roku 2011 a patří mezi zakládající členy APNÚ. Její nabídka je velmi lákavá i pro ty, kdo si půjčují poprvé. Získají totiž půjčku až na 8000 Kč zcela bez poplatku.

Aby půjčka posloužila, musíte dobře počítat

Abyste měli z půjčky před výplatou užitek a nestala se pro vás počátkem cesty do dluhové spirály, musíte umět dobře počítat. Je to půjčka s krátkou dobou splatnosti, takže musíte mít absolutní jistotu, že peníze vrátíte v určeném termínu. Udělejte si jednoduchý výpočet: od celkových měsíčních stálých příjmů odečtěte výdaje. Rozdíl je částka, kterou si můžete bez problémů půjčit.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *