Příliš mnoho myšlenek brání kvalitnímu odpočinku

Přidej hodnocení

Tvrdý spánek může rušit mnoho věcí, od nevyhovující teploty, hluku, po nezdravé životní návyky a příliš myšlenek. Přemýšlení o všech možných povinnostech před spaním brání usnutí a kvalitnímu odpočinku. Dá se přebytečných myšlenek vůbec zbavit?

Základními podmínkami pro tvrdý spánek je pohodlná matrace, příjemné prostěradlo Jersey, tma a ticho. Důležité je také vynechat těsně před spaním konzumaci alkoholu, kávy a příjem nikotinu. Ovšem kromě toho je třeba si také tak nějak ‘’vyčistit’’ hlavu od myšlenek na práci a denních povinností.

Roztěkaná mysl brání usnutí

Člověk může ležet na pohodlné matraci, v odhlučněné ložnici, mít povlečené lůžkoviny v povlečení flanel a přesto spánek ne a ne přijít. V takovém případě může spánku bránit roztěkaná mysl, plné myšlenek na celodenní starosti a pracovní úkony. Co s tím?

Zapište si vše na papír

Zkuste si před ulehnutím všechno, co vás čeká druhý den zapsat. Uvidíte, že se vám hlava pročistí a vy nebudete mít ten pocit, že na něco zapomenete.

Zvuková terapie

Pusťte si relaxační hudbu nebo poslouchejte zvyky svého okolí. přenesení pozornosti na něco jiného vám pomůže ‘’vypnout’’ myšlení a snáze usnout.

Zklidnění dechu

Namísto řešení pracovních povinností, se po ulehnutí věnujte sobě a svému dechu. Pravidelně dýchejte a na tuto činnost se plně soustřeďte. Meditace vám poslouží k uvolnění celkového napětí.

Svalová terapie

Nebaví-li vás zvuková nebo dechová cvičení, zkuste to fyzické. Zkuste zatínat a uvolňovat svaly na jednotlivých částech vašeho těla.

Věnujte těmto technikám pár minut po každém ulehnutí a předejdete tak roztěkanosti vaší mysli. Nával myšlenek už nebude brzdit vaše usínání.

Tip! Vaše soustředění by nemělo nic rušit, pořiďte si tedy pohodlné povlečení krepové.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *