V ČR a v Německu je v potravinách rozdíl

Koupit si potraviny není dnes žádný problém. Bohužel tuzemské obchody, zvláště potom supermarkety na tom nejsou s celkovou kvalitou nijak výrazně dobře. Pokud tedy budeme skutečně konkrétní, musíme říci i to, že je zde markantní rozdíl mezi tím, zda si dané jídlo koupíme u nás, nebo v zahraničí. A to nejenom v kvalitě různých produktů, ale i v kvalitě, nebo také složení těch, které jsou v podstatě stejné a prodávají se pod stejnou značkou. Podívejme se na několik příkladů.

Začněme třeba nápoji

Čím můžeme začít konkrétně? Rozhodně neuděláme chybu, pokud začneme možnostmi nápojů. Jedním z nejoblíbenějších jsou dnes limonády, jako třeba Pepsi nebo Sprite. Pokud se podíváme na jejich etikety, je složení víceméně stejné. Co však je rozdílem, to jsou sladidla, která jsou s ohledem na tuzemský, ale i německý trh zcela rozdílná.

Ještě o něco markantnější změna se může týkat toho, kdy si koupíme ledový čaj. A to jeden z těch nejznámějších, kterým je Nestea. Jelikož jde o stejnou produkci jako dané limonády, rozdíl ve sladidlech je i zde. Dále však německá varianta obsahuje výrazně více čajového extraktu. Jde tedy skutečně více o čaj, než jenom o ochucenou vodu, jako je tomu u nás.

Rozdíl je i ve složení či obsahu masa

Podívejme se například na něco tak obyčejného, jako je konzerva, kde je oblíbený luncheon meat. Pokud porovnáme značku Tulip, potom nás zcela určitě udiví to, že je zde zcela rozdílná hlavní složka konzervy. Co to znamená? Že konzervy vyráběné v tuzemsku obsahují zcela jiné podíly a druhy konkrétního masa, než konzervy německé.

Podívat se ale můžeme třeba na rybí prsty, a to značky Iglo. I zde je rozdíl hlavně ve složení. Je sice pravou, že jsou vyráběné ze stejného druhu masa, ale v těch německých je jeho množství také výrazně vyšší, než v těch českých. I to je jeden z důvodů, proč sledovat kvalitu potravin i napříč jednotlivými zeměmi.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *