Dřezové baterie aneb druhá polovina dřezu

Kuchyňský dřez nemůže fungovat bez dřezové baterie, a stejně to platí i obráceně. Jedná se o nerozlučnou dvojici, a na to je třeba myslet také při nákupu. Toto spojení dřez-baterie jde totiž tak daleko, že kromě všeho ostatního to chce sjednotit i materiál a druh dřezu i baterie. Protože pokud dáte dohromady černou granitovou baterii k lesklému nerezovému dřezu, budou se spolu tyto dvě dřezové součásti bít, a dokážou zcela rozladit i jinak jednotný styl kuchyně. Baterii je zkrátka potřeba vnímat jakou nedílnou součást dřezu.

 

Dřezové baterie různých druhů

Stejně jako trh s dřezy, tak i trh prodávající dřezové baterie je plný nejrůznějších druhů a typů baterií. Nejzákladnější dělení je na baterie se sprchou (vytahovatelnou hlavicí podobnou té sprchové, jak napovídá sám název), a na baterie bez sprchy. Tvarově nalezneme samozřejmě i spoustu nejrůznějších druhů, sedících svým stylem do různých kuchyní. Zde se jedná například o baterie granitové, pružinové, nebo typické retro baterie. Samozřejmě, že se vyrábí i ryze účelové baterie, například ty, určené k namontování na stěnu, nebo pod okno. Je tedy opravdu z čeho vybírat.

 

Dřezové baterie z praktického hlediska

Při výběru vhodné dřezové baterie se však nesmíme dívat pouze estetickýma očima. Je potřeba sledovat také parametry, které jsou důležité pro samotné fungování baterie i celého dřezu. Tedy především by nás měl zajímat otvor, jaký je pro baterii potřebný, a pak také, jak funguje baterie uvnitř. Aby se vám po jejím připojení nestalo, že zjistíte, že proud je příliš slabý, nebo naopak příliš silný, případně, že za daného stavu vůbec nefunguje. Ideální je také, pokud je baterie otočná, je to velká výhoda, když máte dřez s vaničkou, můžete tak napouštět vodu jak přímo do dřezu, tak i do postranní vaničky, aniž by to bylo jakkoliv složité. Pokud tedy sháníte baterii, nemusíte se bát, že nebude z čeho vybírat, spíše naopak.

3 komentáře

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>