Půjčka zdarma a zkušenosti s ní

Přidej hodnocení

Při výběru půjčky logicky hledíme hlavně na to, abychom si mohli půjčit peníze co možná nejvýhodněji. V tomto směru přirozeně platí, že by mělo být naším cílem to, abychom hleděli vždy na ty nejnižší možné úrokové sazby. A proto se může zdát lákavá půjčka zdarma, kterou najdeme v segmentu půjček před výplatou. Nic není ale tak růžové, jak se zdá.

Jenom tolik, kolik nám poskytovatel dovolí

I když to na první pohled vypadá, že půjčka zdarma bude skutečně dle našich představ, opak je pravdou. Při výběru jsme velmi často omezeni nejenom tím, kolik peněz si vlastně můžeme půjčit, ale omezeni můžeme být také tím, na jak dlouho si je vezmeme. Pokud na dané podmínky nepřistoupíme, znamená to pro nás samozřejmě povinnost spojenou s tím, že je třeba vzít si půjčku klasickou, s běžným úrokem.

Ani vyřízení není tak jednoduché, jak je uváděno

Sliby o tom, že půjčku získáte do několika málo minut, nebo bez složité administrativy, řada z vás zcela jistě zdá. Pozor na to, abyste se jimi nenechali nalákat. A to z toho důvodu, že mnohdy bude vyžadován i korunový ověřovací poplatek. Je sice pravdou, že se jedná o minimální částku, ale pamatovat je třeba na to, že daný převod může celý termín vyřízení prodloužit třeba i o několik dní. Zvláště, pokud peníze převádíme z jiné banky, a to třeba v pátek odpoledne. Mnohdy se neobejdeme ani bez nutnosti posílat kopie našich dokladů, aby byla ověřena identita.

Pozor na splácení

Získat půjčku zdarma je lákadlo jako hrom. Pozor však na to, abyste ji zvládli uhradit v termínu. Pokud se vám to povede, je vše v pořídku. Pokud ne, bude vám nejenom zpětně naúčtován úrok, ale bude vám naúčtován také poplatek za prodloužení termínu splatnosti. V obou případech se jedná až o desítky procent z půjčené částky. I na to je dobré si dávat pozor, jelikož jinak je z nejvýhodnější půjčky ta nejhorší možná.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *