Jak jsou na tom mobilní telefony z Číny?

Přidej hodnocení

Jakou má Čína pověst? Především takovou, že se jedná o zemi, která je doslova rájem různých kopií a tedy i rájem skutečně nízkých cen. V souvislosti s tím musíme říci, že dnes není problém koupit si třeba i velmi levný mobilní telefon. Jak si ale stojí v porovnání s běžnou konkurencí? Podívejme se na to společně.

Kopie známých značek nenadchnou

Začneme u sortimentu, která je kopiemi známých značek. A to hlavně modelů, se kterými přichází třeba Apple nebo Samsung. I takové se čínské továrny pokouší kopírovat a následně dodávat na trh za výrazně nízkou cenu. Nečekejte však, že by se vám dostal do ruky prvotřídní model. Mnohdy pokulhává nejenom materiálové zpracování, ale i kvalita displeje, operační systém, nebo zcela chybí některé funkce a možnosti. Zkrátka jde o nepovedenou kopii.

Mnoho značek se na náš trh už dostalo

Ne vždy platí, že co je čínské, musí být nutně špatné. Je totiž mnoho značek, které nejsou kopiemi, ale sází především na vlastní vývoj a své vlastní modely telefonů. Příkladem jsou značky jako Huawei, Oppa, nebo Xiaomi , popřípadě i ZTE. Jedná se sice o čínské firmy, které však mají zastoupení i u nás a tak je jasné, že prodávají vcelku zajímavě a dobře zpracované, kvalitní a samozřejmě také levné produkty.

Jsou unikáty, které vynikají

Podívejme se také na skutečnou špičku na našem trhu, která by nás měla skutečně zaujmout. A to jak pro kvalitu, tak i výkon a další parametry. Telefony z této kategorie tak jasně ukazují, že Čína rozhodně v tomto segmentu nemusí být odepsaná. Pokud se podíváme na několik příkladů zajímavých možností, je to například UMI Zero, Oppo Find 7, Xiaomi Redmi Note, nebo Vivo X3S. všechny zaručeně splní o požadavky evropských zákazníků.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *