Mobilní internet je každým rokem o kus dále

Máte ve vašem mobilním telefonu internet? Pokud máte jeden z těch chytrých, tak zcela určitě nemáte problém využívat datových tarifů prostřednictvím vaší SIM karty. Náš článek však nechceme zaměřovat nutně na možnosti využití daných tarifů, ale chceme ho zaměřit především směrem k tomu, jak se internet v posledních několika letech výrazně zrychlil. Podívejme se na to, co dnes mohou tuzemští operátoři nabídnout.

Na začátku byla technologie Edge

O co konkrétně se jednalo? Samozřejmě také o datový přenos, který však patřil k těm úplně prvním. A bylo to samozřejmě znát. Na druhou stranu byla tato technologie využívána hlavně v době, kdy mobilní telefony nabídly malé displeje a internetové stránky nabízely své mobilní verze, osekané o velké obrázky. A tak šlo primárně o stahování jenom malých dat. Pro někoho sice tato technologie znamenala zajímavý start, ale pro ty náročnější stále pomalý datový přenos.

Zlom nastal ve spojení s 3G technologií

Právě ta umožnila posunout možnosti mobilního internetu na zcela novou úroveň. Je jasné, že nejdříve byly pokrývány největší města, kde si jejich uživatelé mohli užívat podstatně rychlejšího datového přenosu. Tam, kde datové pokrytí 3G internetem nebylo k dispozici, byla k dispozici stále jenom technologie Edge. O této rychlejší variantě můžeme říci, že už se dobře hodila na chytré telefony, ale na klasický domácí internet stále neměla.

Současná technologie? 4G

Doba však jde kupředu skutečně neustále a tak můžeme říci, že možnosti se zase o pořádný kus posunuly. Co aktuálně můžeme využít, to je internet s označením 4G. Ten už se vyrovná i těm, které můžeme od některých providerů používat doma. Pouze je třeba vlastnit takový mobilní telefon, který dokáže tuto technologii bez problémů podporovat. A tam kde není, tam už bývá poměrně běžným standardem předchozí 3G technologie.

 

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>