Kupované ledové čaje – co vlastně obsahují?

Přidej hodnocení

Čaj pije většina z nás. Samozřejmě ideální volbou jsou čaje sypané, které si můžeme dopřát kdykoliv doma. U nich si můžeme být jisti nejenom kvalitou, ale i chutí. Pokud si však budeme chtít čaj koupit, a to konkrétně ten ledový, je třeba myslet na několik negativ, která se mohou objevit. Pojďme se společně podívat na to, proč je lepší se takovým čajům raději vyhnout.

Obsah čaje? Minimální!

Důvody, proč si vlastně daný čaj kupujeme, jsou více než zřejmé. Chceme se nejenom osvěžit, ale zároveň také chceme prospět svému tělu. Ideální volbou se tak jeví zelený, nebo bílý čaj. Pokud se ale podíváme na samotné složení, můžeme zjistit, že skutečný obsah čaje je opravdu minimální. V některých případech tedy neobsahuje ani jedno jediné procento celého objemu. Tím rázem zjistíme, že veškerá chuť čaje je doháněna hlavně různými náhražkami a chemickými dochucovadly. A to je samozřejmě problém. I proto je vhodné číst složení a samozřejmě se takovým nápojům vyhnout.

Pozor na cukr!

To, že prodávané ledové čaje neobsahují téměř žádný čaj, ale není jediným problémem. Jako druhá komplikace se jeví to, že mohou obsahovat doslova obrovské množství cukru. Nejenom, že tedy nijak neprospějí našemu tělu, ale navíc ho mohou výrazně zatěžovat. A to hlavně ve spojitosti s případnou kalorickou hodnotou a tedy nárůstem naší váhy. Nehledě na to, že cukr škodí i jinak.

Na co tedy hledět?

Pokud ten správný ledový čaj hledáte, potom se zaměřte jak na obsah čaje jako takového – tedy extraktu z čajových lístků, ale i kalorickou hodnotu. Na trhu jsou i možnosti, kdy je čaj sladký, a to díky přírodní stévii. Tato rostlina totiž nápoje osladí a zároveň má nulovou kalorickou hodnotu. To je dnes ten nejlepší možný směr. Tedy pokud chcete, aby vám daný nápoj skutečně prospíval a aby jeho pití nebylo doprovázeno mnoha problémy.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *