Cloudová úložiště – jaká jsou nejlepší

Ukládat si svá data na flanku, nebo na pevný disk či snad na CD nebo DVD disky se již postupně stává minulostí. Dnes totiž dominují takzvaná cloudová úložiště, která nabídnou možnost toho, že máme k našim datům přístup nejenom kdykoliv, ale také odkudkoliv. Podívejme se na recenze těch nejzajímavějších, a to z několika pohledů.

Cloudová úložiště zdarma? Ano!

Je jasné, že když vybíráme to pravé, nechceme za něho platit. V tomto případě nám většina možností na trhu nabídne to, že můžeme řadu z nich využít i zcela zdarma. Je zde však potíž v tom, že jejich velikost může být omezena. Ne však tolik, aby se k běžným činnostem nedaly využít. Pokud se podíváme na ty nejlepší, které vyšli z naší recenze jako vítězové, jedná se o Box.net s kapacitou 10 GB, One Drive, Google Drive a Copy.com s kapacitou 15 GB a samozřejmě také úložiště s názvem Mega, které nabídne zdarma až celých 50 GB, pro vaše data.

Když si je nutné zaplatit…

Výše je jasně patrné, že pokud jste běžným uživatelem, rozhodně vám mají současné možnosti co nabídnout. Pokud však hledáte více, bez zaplacení se neobejdete. I tohoto se naše recenze samozřejmě týkala a tak se podívejme na to, kolik to může být. Obvykle se platí za každý využitý GB a my musíme říci, že ceny mohou být skutečně zajímavé. Nás logicky zajímaly ty nejmenší. A tak začneme možností, kterým je DropBox, u kterého stojí 1 GB jenom 0,26 Kč. Zhruba dvojnásobně dráž následně vyjdeš stejná kapacita u Copy.com, nebo u známého Google Drive.

Pozor však na to, jaký konkrétní balíček si berete. Ne vždy jsou totiž takto nízké ceny dostupné i u těch nejnižších, které nabídnou jenom pár GB dat.  U některých se tak můžete dostat třeba i na stovky korun, což je příklad výše zmíněného úložiště DropBox, který má politiku nastavenou tak, že je zkrátka spíše pro ty nejnáročnější zákazníky.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *