Kočárek B-Smart 3

Kočárek B-Smart 3

21542Když jsme se poohlíželi po sportovním kočárku pro chlapečka, zaujal nás B-Smart 3 od firmy Britax. Společnost je známým výrobcem autosedaček, avšak vyrábí i mnoho dalšího – kočárky, dětská nosítka, dětské cyklosedačky.

B-Smart 3 je tzv. trojkolka. Má tedy 3 kola, přičemž přední kolečko je s možností aretace. V náročnějším terénu můžete kolečko zaaretovat, a nebo naopak nechat volné, záleží, jakým stylem se vám bude lépe jezdit. Kola jsou lehce odpružená a dají se rychle odepnout a zase připnout ke konstrukci kočárku. Pneumatiky mají zvláštní povrch, není to ani nafukovací pneumatika, ani plast. Jsou odolné proti proražení. Díky kolům jsme projeli i středně náročný terén, tedy například i nějakou tu lesní cestu. Nejlépe se nám však osvědčil při jízdě v městském prostředí.

Kočárek je poměrně lehký, váží 12 kg. S miminkem jsem ho tedy dokázala i sama zvednout do autobusu MHD, případně pár schodů poponést. Díky otočnému přednímu kolu se s ním výborně manipuluje, dá se řídit i jednou rukou. Zádová opěrka je dostatečně dlouhá, dá se naklápět do několika poloh, a to i do úplného lehu. Opěrku lýtek lze také nastavit dle přání dítěte. Rukojeť je výškově nastavitelná, kočárek jsem tak mohla pohodlně vozit jak já, osoba malého vzrůstu, tak i manžel, který je o dost vyšší.

Asi nejvíce jsme si cenili speciální boudičky, které je nepromokavá a která navíc poskytuje zvýšenou ochranu proti slunci. Uprostřed boudičky se nacházel zip, jehož prostřednictvím se dala boudička zvětšovat a zmenšovat dle aktuálních potřeb. Praktický byl i velký košík pod kočárkem. Dal se do něho pěkně naskládat běžný denní nákup.

Celá sedačka sportovního kočárku šla snadno otáčet po i proti směru jízdy. Malé dítě jsme vozili směrem k sobě a větší zase od sebe, aby mělo větší výhled do okolí.

Kočárek jsme využívali zhruba do 2 let věku našeho syna, pak také pro dceru. Jiný jsme ani kupovat nechtěli, protože jsme s B-Smartem 3 byli naprosto spokojeni.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *