Vyzkoušeli jsme moderní venkovní žaluzie

I když řada lidí jde při výběru žaluzií klasickou cestou a vsadí na ty vnitřní, existuje ještě druhá možnost. Tou jsou samozřejmě žaluzie venkovní, které dnes patří mezi moderní zastínění oken. A jelikož jsme sami tuto variantu vyzkoušeli, můžeme vám sdělit několik zajímavých postřehů, které se k možnosti jakou jsou venkovní žaluzie, vážou. Hned na úvod je třeba říci, že tato varianta určitě potěší svou estetickou hodnotou. Oproti také hojně používaným venkovním roletám je tato možnost mnohem krásnější a zajímavější. Díky tomu skvěle ladí třeba s každým oknem.

Sami určujete, kolik světla projde do vašeho interiéru

Pokud o porovnání s venkovními roletami zůstaneme, nesmíme zapomínat také na jeden další důležitý fakt. A tím je to, že nám venkovní žaluzie umožní poměrně snadno regulovat množství světla, které projde. Máme-li být konkrétní, tak stačí jednoduše naklápět jednotlivé lamely. Tím slunce úplně zastíníme, nebo ho necháme část procházet do pokojů. Tuto funkci bohužel běžné rolety nemají. Zapomínat nesmíme ani na to, že ovládání je pohodlné, jednoduché a zvládne ho každý. A to bez nutnosti opustit interiér vašeho bytu.

Kvalita rozhodně nezklame

Zaměřili jsme se i na kvalitu daného řešení a tak i zde můžeme objektivně říci, že nás nezklamala. Pro účely našeho testování jsme vsadili na venkovní žaluzie od firmy Univers. Ta má na trhu tradici více než 25 let a tak je zárukou skutečně kvalitních výrobků. To se nám u nejprodávanějšího modelu C80 jasně potvrdilo. Nejenom, že tento typ nabídl prvotřídní materiálové zpracování, ale i dobrou pevnost, stejně jako odolnost vůči všem rozmarům počasí. Je tak ukázkou, že kvalitní věci stále ještě existují. Při výběru nás také zaujalo to, že nám společnost Univers nabízela i možnost odborného poradenství, stejně jako možnost kompletního vypracování návrhu a projektu. To u venkovních žaluzií ocení každý, kdo s výběrem nemá zkušenosti a neví, co bude pro něho to nejlepší.

K čemu slouží venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie jsou praktickým a estetickým nástrojem pro regulaci světla a tepla, který poskytuje komfort a soukromí. Jsou instalovány za okna a jsou vyrobeny z nezávadných materiálů, jako je dřevo, plast nebo kov. Venkovní žaluzie jsou vyvíjené tak, aby odolávaly povětrnostním vlivům, a proto jsou navrženy tak, aby byly trvanlivé.

Venkovní žaluzie jsou skvělým řešením pro ty, kteří chtějí získat kontrolu nad světlem, teplotou a soukromím v domě. Mohou být nastaveny tak, aby blokovaly nebo propouštěly světlo, s využitím kliky, rukojetí nebo dálkového ovládání, aby mohly být nastaveny rychle a snadno. Venkovní žaluzie také poskytují ochranu proti UV záření a mohou být navrženy tak, aby vyhověly vámi požadovaným estetickým potřebám.

Venkovní žaluzie jsou dostupné v široké škále materiálů, tvarů a barev. Mohou být vyrobeny z kovu, dřeva, plastu nebo kompozitních materiálů, a mohou být provedeny ve stylu šlápot nebo závěsu. Můžete si vybrat ze široké škály barev, abyste mohli najít odpovídající styl vaší domácnosti.

Při správné instalaci a péči se mohou žaluzie dlouho zdržet a poskytovat vám dostatečnou ochranu proti slunečnímu světlu a teplu po celou dobu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *