Golfky Cybex Topaz

Golfky Cybex Topaz

21543Když jsme chtěli koupit golfový kočárek pro našeho téměř dvouletého syna, měli jsme jeden speciální požadavek – chtěli jsme vyšší nosnost. Většina dnešních kočárků, ať už sportovních nebo golfových, mívá nosnost do 15 kg. To však pro našeho 16kilového miláčka nebylo dostačující. Volba kočárku pak byla poměrně jednoduchá. Vyhrály golfky Cybex Topaz, které mají celkovou nosnost 22 kg.  Kočárek je lehký, dá se přenášet i s dítětem. Jeho hmotnost je 7,5 kg.

S těmito golfkami se nám jezdilo velmi dobře. Zvládaly běžný městský terén, ale i klikatější a hrbolatější pěšiny. Jsou dobře odpružené. Kola mají velmi odolná a poměrně velká, s průměrem 16 cm. Přední kolečka se navíc dají zaaretovat. Golfky jsem dobře ovládala i jednou rukou. Zádovou opěrku jsme přenastavovali klidně jednou rukou. Ovládání je skutečně velice snadné. Dítě si mohlo v kočárku pohodlně zdřímnout, a to i dítě starší, protože zádová opěrka je dostatečně vysoká. Opěrka na nohy je také nastavitelná, a to do 2 poloh. Pásy se utahují a povolují velmi snadno – díky speciálnímu systému, který známe i z autosedaček. Pásy tak dokážeme utáhnout i jednou rukou. Rukojeť je nastavitelná od 110 cm do 112 cm. My používali základní, nižší pozici. Vyhovovala mně, malé osobě, i manželovi, který je o dost vyšší. Velice příjemná a praktická byla stříška, kterou lze nastavit výškově do několika poloh. Zároveň ji jde také různé sklápět a rozšiřovat, což jsme ocenili, když foukal větší vítr nebo když bylo silné slunce. Stříška celkově poskytuje velmi dobrou ochranu před slunečním zářením, protože je vyrobena z materiálu s UVP 50+. U staršího syna jsme také ocenili možnost sejmout potah a vyprat na 30 stupňů Celsia. Kočárek má navíc příjemné (a odnímatelné) polstrování pro hlavičku dítěte a také měkké chrániče u pásů. Obojí se dá sejmout a vyprat.

U golfek jsme často využívali i košík pod kočárkem. Na golfky byl totiž poměrně dost prostorný, vešel se do něho menší nákup a samozřejmě i nezbytnosti typu pláštěnka, deštník apod.

S golfkami Cybex Topaz jsme byli velmi spokojeni, proto jsme si je nechávali a vozili v nich pak i druhé dítě. Žádné výhrady jsme k nim neměli.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>