Autosedačka Baby-Safe plus

Přidej hodnocení

Autosedačka Baby-Safe plus

21544Když jsme se rozhodovali, kterou autosedačku pro miminko koupíme, byla volba firmy jasná. Chtěli jsme Britax – Römer, tedy značku, která se již řadu let vyskytuje na předních příčkách nejrůznějších zátěžových testů u autosedaček.

Zvolili jsme autosedačku Baby-Safe plus. Tato autosedačka patří do skupiny 0+. Výrobce ji doporučuje pro děti od narození do 13 kg, tedy zhruba do 12 – 15 měsíců. Náš syn ji občas využil ještě v 15 měsících, i když už po tom jednom roce věku přešel do autosedačky větší, ve které byl díky většímu rozhledu a poutání po směru jízdy spokojenější.

Autosedačka váží 4,2 kg, s malým miminkem se tedy velmi snadno přenášela. Později už bylo samotné přenášení samozřejmě náročnější.

Autosedačka se umísťuje proti směru jízdy. Dítě se do ní poutá pětibodým bezpečnostním pásem, který snadno nastavíte i jednou rukou. Celá autosedačka se pak k sedadlu auta upevňuje klasickým tříbodovým bezpečnostním pásem. Poutání chce možná ze začátku trochu cviku, ale jakmile ten cvik získáte, je samotné připoutání autosedačky otázkou několika sekund. Autosedačku můžete připoutávat také pomocí podstavce s pásem Baby-Safe nebo se základnou Baby-Safe Isofix.

Baby-Safe plus poskytuje dítěti dostatečné pohodlí, miminku navíc i zvýšenou ochranu páteře. Má tvarované a pěkně hluboké bočnice proti bočnímu nárazu. Opěrka hlavy je s takovým polštářkem, který hlavičku dítěte ve spánku pěkně fixuje. Opěrka hlavy se dá navíc výškově nastavit přesně podle toho, jak dítě bude růst. Autosedačka má velice šikovnou stříšku, díky které na miminko tolik nesvítí. Ocenili jsme ji i v době, kdy jsme vybíhali z auta za lehkého deště či sněžení. Stříška se tedy hodila docela často. Autosedačku jsme využívali také na podvozku kočárku Britax B-Smart 3. Díky adaptérům se autosedačka na podvozek jednoduše nacvakla a mohlo se vyrazit na cesty. Kombinaci podvozku kočárku a autosedačky jsme využívali při návštěvách lékařů, obchodních center, nejrůznějších krátkých návštěv apod.

Miminku se v autosedačce cestovalo pohodlně, navíc bylo v bezpečí. My s ní byli spokojeni tak, že jsme ji využili i pro naše druhé dítě. Určitě bychom ji za jinou neměnili.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *