Xiaomi Hongmi Redmi Note – kvalita za nízkou cenu

Přidej hodnocení

Ačkoliv většina čínských výrobků je spojených s nekvalitou, špatným zpracováním a celkově negativními vlastnostmi, ne vždy je to nutně pravda. Pokud se podíváme do segmentu mobilních telefonů, můžete sice koupit různé kopie iPhonů za pár stovek, ale také můžete investovat do telefonu, který svou kvalitou může konkurovat běžným a známým značkám. Tím modelem je Xiaomi Hongmi Redmi Note. Co potěší v první řadě, to je jeho cena, kdy je k dostání okolo šesti tisíc korun českých.

Co telefon nabídne?

Než začneme přístroj hodnotit z individuálního pohledu, je třeba říci, co nám vlastně může nabídnout. I vzhledem ke své ceně se pyšní osmi gigovou vnitřní pamětí, dále displejem o velikosti 5,5 palce, procesorem 1.4 GHz Octa-core a také operační pamětí o velikosti 2 GB. To vše samo o sobě slibuje velký výkon a také slušnou rychlost. A tomu v případě tohoto telefonu skutečně tak je, a tak by z tohoto hlediska měl plně uspokojit i náročnější zákazníky. Mnozí sice mohou mít obavu o výdrž baterie, ale i ta je s ohledem na ostatní smartphony v průměrné kvalitě, která odpovídá výdrži.

Jednoduché, ale poměrně velké provedení

Na jednu stranu sice může být velký displej výhodou, ale vzhledem k celkové velikosti přístroje to může být také negativem. Podobným negativem je ale také celková hmotnost telefonu, která je skutečně poměrně velká. Na druhou stranu vzhledem k vlastnostem se to dá i očekávat. Co ale rozhodně zaujme, to jsou kvalitně zpracované materiály, kdy vše perfektně sedí, nikdy nic nevrže a vše má své jasné místo.

Z hlediska nejběžnějších funkcí rozhodně oceníte kvalitní fotoaparát, rychlou GPS, která zaujme svou přesností, ale stejně tak potěší i čitelnost displeje. Ačkoliv na přímém slunci je poměrně špatná, v ostatních situacích nebudete mít problém. Obecně tedy můžeme říci, že za dané peníze je tento telefon opravdu dobrou volbou.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *