Skútr: Bezkonkurenční dopravní prostředek nejen do města

Přidej hodnocení

Možná jste zaznamenali, že se na silnicích objevuje stále více menších jednostopých vozidel – skútrů. Oproti západoevropským zemím sice stále zaostáváme, ale zdá se, že bude trend pokračovat i v dalších letech. Ostatně není divu, když skútr nabízí tolik podstatných výhod. Popularita je způsobena nízkými pořizovacími a ještě nižšími provozními náklady, ale také perfektní mobilitou. Jízda na skútru je bezpečná, rychlá a parkování snadnější než v případě automobilu. Pojďme se na jednotlivé výhody podívat podrobněji.

Na skútru můžete jezdit s „béčkem“

Nemáte řidičský průkaz na motocykl? Nevadí, skútry mohou řídit i majitelé řidičského oprávnění skupiny B, a to bez nutnosti dalšího výcviku. Skútry s obsahem motoru do 50 ccm a konstrukční rychlostí do 45 km/h lze řídit s průkazem pro skupinu AM již do 15 let.

Skútr Kentoya Moto Twincup 50 4T
Skútr Kentoya Moto Twincup 50 4T

Jízda na skútru je velmi bezpečná

Nepleťte si skútry se silnými motocykly, které jsou v médiích démonizovány. Je třeba si uvědomit, že jízda na skútru je diametrálně odlišná, a to nejen v rychlosti, ale i jízdním stylu. Řidiči osobních automobilů berou na skútry ohledy a oproti cyklistům na ně pohlíží jako na rovnocenné účastníky provozu. Ve srovnání s jízdními koly mají skútry robustnější konstrukci a řidiči musí být dle zákona chráněni helmou. Suma sumárum je jízda na skútru bezpečnější než jízda na kole.

Žádné problémy s parkováním

Skútr je velmi praktický i v tomto směru. Je menší než osobní automobil, takže pro něj mnohem snáz najdete parkovací místo. Skútry jsou často na vidění i na okrajích chodníků, což sice není v souladu s předpisy, ale většinou se to obejde bez postihu.

recenze-zkusenosti_cz_kentoya_cz_02
Skútr Kentoya Moto FEVER 125 4T

Kentoya nabízí špičkové skútry na splátky

Rozhodnete-li se pro pořízení skútru, stoprocentně ve vašem hledáčku ulpí i motocykly značky Kentoya. Prodejce slaví 21. narozeniny na českém trhu a nabízí kvalitní motocykly za bezkonkurenční ceny. Zájemci mohou využít financování formou splátkového prodeje (Essox), a to i bez navýšení. Za zmínku stojí také bazar skútry – prověřené, servisované a zánovní stroje se zárukou na 6 měsíců. Více na www.kentoya.cz.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *