Žaluzie, rolety a markýzy – jak se liší a kdy se hodí?

Přidej hodnocení

Sortiment stínící techniky je dnes skutečně velmi rozsáhlý. A z toho může těžit každý, kdo vybírá to správné řešení i pro svůj konkrétní dům. Pokud vás zajímají jednotlivé možnosti, je dobré si je konkrétně zmapovat. Začneme sortimentem, kterým jsou vertikální žaluzie České Budějovice. Zde mluvíme o sortimentu ze segmentu stínící techniky, kterou použijeme jak v našich domech, tak i našich bytech. A to přímo v interiérech, kam se také instalují. A proč si je pořídit? Jenom, že zamezí přímému průniku slunečních paprsků, ale dokážou také přinést potřebné soukromí, stejně jako v létě zamezí tomu, aby se náš interiér nadměrně ohříval. V tom je jejich kouzlo.

Kdy využijeme markýzy?

Nyní se podívejme na řešení, kterým jsou markýzy. Ty se dnes týkají především rodinných domů. A to těch, kde si jejich majitelé chtějí užít příjemného a ničím nerušeného posezení ve venkovním prostoru. V tom jim pomohou markýzy na terasu Plzeň. Toto řešení nejenom že ochrání před přímým slunečním svitem, ale ochrání třeba také v případě nepříznivého počasí. Třeba v případě drobného deště. Výhodou současných markýz je nejenom bohatá nabídka různých typů, ale je to také to, že dnes dané řešení existuje i ve spojení s motorizovaným pohonem. Stačí dálkové ovládání a markýza je vysunuta, stejně jako zasunuta. Hravě a jednoduše.

Kdy využijeme rolety?

Vraťme se zpět do oblasti oken, a to našich domů. Zde mohou rolety poskytnout podobné služby, jako je tomu v případě žaluzií. Tedy dopřejí nám větší soukromí, stejně jako zastíní mnohdy nepříjemné slunce. Na co dále nezapomínat, to je i fakt, že venkovní rolety České Budějovice mají několik dalších předností. Tou první jsou izolační vlastnosti. Chcete mít v noci klid a nechcete být rušeni hlukem z ulice? Pokud ano, toto provedení vás nezklame. Stejně tak má i pozitivní vlastnosti z hlediska bezpečnost. Chrání tak vaše okno a eliminuje případný vstup jakékoliv cizí osoby.

 

 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *