Dokáže smartphone do stokoruny splnit naše očekávání?

Přidej hodnocení

Skutečně jsme se nepřepsali, jelikož chceme napsat recenzi na smartphone, který je aktuálně tím nejlevnějším, který na trhu je. I když se v tomto segmentu svádějí boje spíše v nižších tisících korun, indická společnost Ringing Bells ukazuje, že se lze dostat i pod stokorunu. I když se mobil až nápadně podobá konkurentovi Adcom Ikon 4 a indickou společnost aktuálně vyšetřuje policie, může se stát, že to se svým telefonem opravdu myslí vážně. A co nám nabídne?

Zjistěte základní parametry

Jenom těžko byste na trhu našli cenově dostupnou alternativu. I proto si mnoho lidí myslí, že výbava mobilního telefonu Freedom 251 bude špatná. Opak je pravdou. Vzhledem k ceně je až zajímavě pozitivní. Potěší třeba čtyřpalcový displej s rozlišením 960 x 540 pixelů, který je samozřejmě dotykový. Dále nechybí například ani fotoaparát, který má poměrně příjemné rozlišení 3,2 megapixelů.

O samotný výkon telefonu se stará hardware, jako čtyřjádrový procesor o taktu 1,3 GHZ a jeden GB operační paměti. Jde tedy o hodnoty, které dnes nabídnou právě telefony, které ve svých cenách začínají na nižších tisících korun. Freedom 251 však bude za zhruba 90 Kč.

Jak je to s operačním systémem?

Android, ani jakýkoliv další operační systém nečekejte, jelikož mobil bude nabízet vlastní alternativu. Ta nabídne třeba o moderní aplikace, jako je YouTube, stejně jako je to Facebook, nebo neméně vyhledávaná aplikace WhatsApp. Potěší ale i baterie, která by měla nabídnout kapacitu 1 450 mAh. Není to sice žádné závratná hodnota, ale u mobilu do stokoruny rozhodně nezklame.

A jaký je důvod toho, že je tento mobilní telefon tak levný? Samotná společnost Ringing Bell uvádí, že na něho získala dotaci od indické vlády. Zda je to skutečně pravda a zda se mobil dostane na světové trhy, o tom můžeme jenom spekulovat. Pokud ano, můžeme objektivně říci, že bude snem i pro ty, kteří hledají třeba jenom jednorázový telefon.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *