Nerezové dřezy jsou především praktické

Přidej hodnocení

Nerezové dřezy jsou starou klasikou všech běžných kuchyní. Je to asi to nejčastější, s čím se můžete v kuchyni setkat. Většinou jsou levnější, než stylové dřezy z jiných materiálů,  ale zároveň i odolnější, a výrazně praktičtější. Jejich povrch může být dvojího typu, buďto kartáčovaný, který je velmi hladký,  nebo tzv. tkaného typu. Ten je zase daleko odolnější vůči poškrábání, déle si uchová svůj původní vzhled, ovšem stejně tak je náročnější na údržbu a čištění. Snáze se totiž v jeho povrchu usazují malé částice a nečistoty, které nemají ve dřezu v zájmu našeho zdraví co dělat.

 

Nerezové dřezy někdy mohou být i ozdobou

Nerezové dřezy mají často jiný problém a důvod, proč lidé shánějí jiné. Ne do každé kuchyně se hodí. Dřez, stejně jako všechno ostatní, by měl v kuchyni zapadat do designu, a ne ho kazit. Tedy i dřez je do určité míry ozdobným doplňkem. A jako k takovému je potřeba k němu při nákupu přistupovat. Tedy hledat na internetu, pokud už chceme nerezový dřez, nějaký takový, aby dobře vypadal. A toho docílíme spíše matným než lesklým dřezem. Můžeme samozřejmě zaexperimentovat a koupit si nějaký kombinovaný, třeba z nerezu a ze skla. Ovšem pak nám do celé věci vstupuje také druhá stránka, praktická. A ta nám jistě poradí, že sklo se do dřezu opravdu moc nehodí, a bude lepší poohlédnout se po něčem jiném. A teprve, jakmile se vám podaří vhodně zkombinovat tato dvě hlediska, můžete se podívat dál. K baterii.

 

Nerezové dřezy a vhodné baterie k nim

Nedílnou součástí všech dřezů jsou i baterie, a ani nerezové dřezy nejsou výjimkou. Ovšem je potřeba je, stejně jako všechno ostatní, vhodně vybrat. Baterie by měla být ze stejného materiálu jako dřez. Tedy v tomto případě k nerezovému dřezu i nerezová baterie. Je potřeba sladit její velikost s velikostí dřezu, a případně si zkontrolovat její další možnosti, jako je vysouvací hlavice nebo možnost otáčení, pokud máme u dřezu vaničku. Teprve s dobrou baterií je náš dřez opravdovým dřezem se vším všudy a můžeme ho začít hrdě používat.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *