Test praček – jaká je ta pravá?

Přidej hodnocení

Pračky dnes patří mezi nejvíce oceňovaného pomocníka v naší domácnosti. Rozhodně se není čemu divit, jelikož právě ony dokážou dokonale vyprat naše špinavé oblečení. Jak ale vybrat tu pravou a správnou? Podívejme se.

Horní nebo přední plnění?

Při našem testu praček jsme se zaměřili nejprve na to, zda je lepší zvolit pračky s horním, nebo předním plněním. Pokud se podíváme na praktické vlastnosti, tak hlavně do menších koupelen přijde více vhod první varianta. A to i proto, že často bývá spojena s kompaktními rozměry. Co je ale jejím obecným problémem, to je častější poruchovost. Tu lze však eliminovat nákupem kvalitního kusu.

Zaměřte se na spotřebu

Pračka by měla být především úsporná, což je i trendem několika posledních let. Není se tedy čemu divit, že většina výrobců jde automaticky směrem, při kterém se snaží každému uživateli snížit náklady na minimum. A to jak s ohledem na spotřebu vody, tak samozřejmě také s ohledem na spotřebu elektrické energie. Abyste v tomto směru měli výběr jednodušší, jsou povinností takzvané energetické štítky. Z našeho testu zcela logicky nejlépe vyšli pračky s třídou „A“ a lepší.

Pozor na výrobce

Ukázalo se také to, že i samotná volba výrobce má poměrně velký vliv na samotnou kvalitu pračky, ale i pracího procesu. Doporučujeme proto vsadit spíše na známé a prověřené výrobce. Vyšší cena při nákupu se pozitivně projeví na kvalitě. Dobrou volbou jsou třeba pračky Bosch, LG, Siemens nebo Whirlpool. Naopak vynechat byste měli, a potvrzují to i výsledky našich testů, neznámé a nic neříkající, a až podezřele levné čínské výrobce.

Inteligence pračky vám usnadní život

Funkcí praček je dnes tolik, že jejich testování by zabralo skutečně velké množství času. Zaměřme se proto především na funkce inteligentní. Jsou spojeny třeba s vážením prádla a dávkováním vody, jsou spojeny s délkou výpočtu pracího programu, stejně jako mohou být spojeny třeba i s možností naprogramovat start praní, na určitou dobu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *