Autosedačka King plus

Přidej hodnocení

Autosedačka King plus

21545Pro své děti jsme jako první autosedačku, tedy tu pro miminka do 12 – 15 měsíců, zvolili autosedačku značky Britax Römer Baby-Safe plus. Ani u další skupiny autosedaček jsme nechtěli značku vzhledem k naší dosavadní spokojenosti měnit. Volba tedy padla na autosedačku Römer King plus.

Autosedačka King plus je řazena do Skupiny 1. Výrobce ji doporučuje pro hmotnost 9 – 18 kg a pro věk 9 měsíců až 4 roky. Syn ji do necelých 4 let využíval, pak si ji přivlastnila dcera a on dostal autosedačku z další kategorie.

King plus je autosedačka velmi prostorná a pohodlná. Dítě z ní má pěkný výhled, protože se instaluje po směru jízdy. Navíc z ní vidí mnohem lépe, než kdyby sedělo na klasickém sedadle automobilu. Autosedačka je velmi bezpečná, poskytuje ochranu proti bočnímu nárazu, má hluboké a měkké bočnice, zároveň také speciální ramenní opěrky. Hlavová opěrka se dá výškově nastavit, můžeme ji tak snadno a během vteřiny zvětšit či zmenšit přesně podle výšky dítěte.

King plus nabízí i několik poloh naklápění. Můžeme proto snadno autosedačku nastavit tak, aby se v ní i spícímu dítěti dobře cestovalo. Dítě je poutáno pětibodovým bezpečnostním pásem, který lze nastavit i jednou rukou. Zapínání je tak vskutku velice rychlé. Celá autosedačka se pak k sedadlu auta poutá tříbodovým bezpečnostním pásem. Celá manipulace bude možná vyžadovat určitou dávku cviku, ale s návodem vše rychle zvládnete.

Velké plus vidím v rychleschnoucím a snadno odnímatelném potahu, který třeba večer sejmu, vyperu a ráno je suchý a připravený pro další cestování. Děti v autě často něco konzumují. Ani ty naše nejsou výjimkou, proto je pro nás takový potah velkou výhodou.

Syn měl tuto autosedačku velmi rád, časem do ní dokázal vylézt sám, pásy jsme samozřejmě zapínali a rozepínali my, rodiče. Pětibodové zapínání má navíc pojistku, díky které snadno zjistíme, že máme pás zapnutý správně, a která navíc znesnadňuje svévolné rozepnutí pásu dítětem.

Vzhledem k dosavadním jednoznačně pozitivním zkušenostem tuto autosedačku určitě doporučuji i všem ostatním.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *